MATEŘSKÁ ŠKOLA TOČNÁ

Název                          Základní škola a mateřská škola Na Beránku v Praze 12

se sídlem Praha 4 - Modřany

Pertoldova 3373/51

Adresa                        K Výboru 8

143 00 Praha 12 - Točná

Zřizovatel                   Městská část Praha 12

Písková 25/830

IČO                              61386685

Telefonní spojení        241 910 508

E-mail                          mstocna@naberanku.cz

smtocna@volny.cz

web:                             http://www.naberanku.cz

www.ms-tocna.webnode.cz

Vedení MŠ                   Zuzana Gregorová (zástupce ředitele ZŠ a MŠ Na Beránku)

Mgr Jiří Soukup (ředitel ZŠ a MŠ Na Beránku)

Historie mateřské školy

V roce 1961 na Mezinárodní den dětí dostali děti a rodiče na Točné krásný dárek. Byla zde otevřena nová mateřská škola. Nacházela se v domku v Keltské ulici. V roce 1993 byl objekt vrácen v restituci a školka se přestěhovala do bývalého objektu MNV do ulice K Výboru. Školka svým uspořádáním nevyhovovala potřebám dětí, a tak v roce 2004 proběhla její rekonstrukce, která spočívala v přístavbě herny, úpravě vchodu a kuchyně. Postupně doznala změn i zahrada. S travnatou plochou pro míčové hry a soutěže, pískovištěm a dřevěnými herními prvky se stala oblíbeným místem dětí.

Základní informace

Od 1. července 2005 tvoří Základní škola Na Beránku jeden právní subjekt s MŠ Točná, K Výboru 8.

Budova mateřské školy se nachází v krásném klidném místě obklopena přírodou v sousedství Sluneční stráně a Břežanského údolí, mimo dopravní ruch. Jednotřídní mateřská škola má kapacitu 25 dětí ve věku od tří do šesti let.

Vybavení mateřské školy je na velmi dobré úrovni, máme dostatečné množství hraček, pomůcek, herna je vybavena novým nábytkem. Součástí školy je školní jídelna, která odpovídá normám EU a vyhovuje všem potřebám stravování dětí předškolního věku. K mateřské škole přísluší školní zahrada. Děti zde mají nové dřevěné hrací prvky a množství hraček pro pobyt venku.

Ve výchovné práci je postupováno dle Rámcového výchovného programu pro mateřské školy. Metodickým materiálem je soubor publikací Rok v mateřské škole a Školka plná zábavy. Pracovní plán je vytvářen na základě potřeb dětí i jejich rodičů a je zakomponován do možností prostředí mateřské školy a jejího přírodního okolí.

Ve školce se dětem věnují dvě paní učitelky, které jsou plně kvalifikované a mají dlouholetou praxi při práci s dětmi. V tomto školním roce mohou děti navštěvovat výuku anglického jazyka a kroužek keramiky. Tyto aktivity zabezpečují odborní pracovníci dětské agentury Kroužky. Jedenkrát týdně probíhá Klub předškoláků.

Veškerá mimoškolní činnost je prováděna v úzké spolupráci s rodiči a je jí každý rok velké množství: besídky při různých příležitostech a svátcích, karnevaly, krátké pobyty v přírodě se sportovní tématikou, výlety, rozloučení s předškoláky a táboráky se sportovní a kulturní náplní pro veřejnost místní části Modřan.

Mateřská školka Točná

K výboru 8 Praha 412, 14300

Tvorba webů zdarma

Katalog autopůjčoven v ČR, Připojení k internetu, Autopůjčovny, Osobní a nákladní doprava v ČR, Auta s rukou,