Vzdělávací program

Školní vzdělávací program:

Pro letošní školní rok jsme vytvořili školní vzdělávací program s názvem „Pojďme teď, objevovat svět“. Je vypracován v souladu s Rámcovým vzdělávacím programem pro předškolní vzdělávání a vychází z motta naší mateřské školy:

Nezáleží na tom, s čím jsi přišel, ale s čím odcházíš

Obsah je rozdělen do čtyř integrovaných bloků, které vycházejí s přirozeného střídání ročních období a zohledňují přírodní a společenské situace s nimi spojené. Při sestavování ŠVP jsme vycházeli z podmínek mateřské školy (věkově smíšená třída, zájem dětí, aktuální situace v životě dětí a obce, ročního období). Snažili jsme se také o zachování záměru působit na děti jako škola rodinného typu a vzdělávací program uskutečňovat především formou her a pestrou nabídkou činností. Cílem našeho působení v oblasti vzdělávací práce není jen určitá suma základních poznatků o životě v blízkém okolí dítěte, ale též vytvoření základních návyků (hygienických, pracovních, sebeobslužných) a dovedností (sociálních a komunikativních). Při všech aktivitách nezapomínáme, že na prvním místě je pohoda dítěte, jeho pocit spokojenosti, volnosti a bezpečí. Každé dítě je bráno jako osobnost, kterou je potřeba rozvíjet. Naší snahou je, aby vzdělávání probíhalo přirozeně na základě motivace.

,,Jede vláček teď, objevovat svět,
právě jedu kolem, nastupujte honem, budu vyprávět.“

PODZIM: Projížďka barevným podzimem

+ Nástupní stanice

+ Stanice Podzimní čarování

+ Zastávka U zvířátek

ZIMA: Přistoupila královna Zima

+ Stanice Splněných přání

+ Ledová zastávka

+ Stanice Království paní Zimy

JARO: vláček vjíždí do stanice Jaro

+ Stanice Petrklíč

+ Stanice Rozkvetlá

+ Stanice Zelená

LÉTO: Hurá děti vystupovat

+ Stanice Letních radostí

Snažíme se, aby plán byl variabilní, obsahoval mnoho námětů a témat. Témata můžeme měnit podle potřeb a situací. Během jednotlivých témat se snažíme u dětí rozvíjet všech pět oblastí daných RVP.

Mateřská školka Točná

K výboru 8

Tvorba webů zdarma

Katalog autopůjčoven v ČR, Připojení k internetu, Autopůjčovny, Osobní a nákladní doprava v ČR, Auta s rukou,